Bağlan
Üst

PRINCE LOUIS CAMBRIDGE

Prens Louis Arthur Charles
Prince William ve Cambridge Düşesinin oğulları dünyaya gözlerini 23 Nisan 2018 saat 11:01’de 3.8kg. olarak açtı.
Kraliyet Prensi, 2 kardeşi, babası ve amcası ile aynı Padington St.Mary Hastanesinde doğdu.
Prens George abi ve Prenses Charlotte’un abla olduğu erkek kardeşleri doğdu.  Annenin ve bebeğin sağlıklı olduğu bilgisi resmi olarak paylaşıldı.
Kraliyet Prensinin 23 Nisan  Aziz George Gününde doğması ayrıca sevinç kaynağı oldu.
Cambridge Düşesi Catherine 23 Nisan 2018 sabah saatlerinde sancılanarak St.Mary Hastanesine götürüldü.
Kate’in hastaneye vardığı haberinden 4 saat sonra Düşesin stilisti Natasha Archer, hastaneden ayrılırken görüntülendi.
Kraliyet bebeğinin doğumunun resmi olarak ilan edilmesi diğer 2 doğumda da olduğu gibi doğumu Prens William’ın büyükannesi Kraliçe Elizabeth’e bizzat bildirmesi ve resmi prosedürlerin tamamlanması ile halk ve basınla paylaşıldı.
Minik Prens Büyük Britanya tahtının 5.sıradaki varisi olarak dünyaya geldi.
2 gün önce 92.yaşını kutlayan Kraliçe Elizabeth 6.kez torun çocuğu görme sevinci yaşıyor.
Prens William öğleden sonra hastaneden ayrılarak yanında Prens George ve Prenses Charlotte ile hastaneye geri döndü. George ve Charlotte minik erkek kardeşleri ile tanıştılar.
Minik Prens’in abi ve ablası ile tanışmasından bir süre sonra Kate, Prens William ve minik Prens basının önünde yerlerini aldılar. Daha sonra ise hastaneden ayrılarak, Prens William’ın kullandığı araç ile evlerine gittiler.  Cambridge Düşesi toplam 12 saat hastanede kaldı.
Minik bebeğin basınla buluşmasının ardından bebeğin ilk görüntüleri ablası Prenses Charlotte’un bebekliğine benzerliği ve Kate’in bebek karnının olması gözlerden kaçmadı.
Kate ilk 2 doğumunda da olduğu gibi bebeği ile basının önüne ilk çıkışta Jenny Packham imzalı kırmızı yakası beyaz dantel bir elbise tercih etti.  23 Nisan St.George kutsal günü nedeniyle günün renkleri kırmızı-beyazın Kate in kıyafet seçimi olması son derece beğenildi. Bazı stil eleştirmenleri yine boş durmadı ve hemen Prenses Diana’nın, Prens Harry’nin doğumunda hastane çıkışında girdiği kırmızı kıyafeti ile kıyaslayıp “benzemek istiyor” diye yorumladılar.
Minik Prens hastane çıkışında bir gelenekle abisi Prens George, ablası Prenses Charlotte’un doğumlarında kullanılan battaniyesine sarıldı.
Cambridge Dük ve Düşesi Hastaneden ayrılırken tüm personele destekleri için teşekkür ettiler.

Kraliçe Elizabeth doğum haberini aldıktan sonra Windsor Şatosunda at binerken görüntülendi.
Minik Prensin şerefine Tower of London, London Eye, Telekom Kulesi ve  Golden Jubilee Köprüsü mavi ışıklara büründü.  Askeri donanma gemisi  askerleri “boy” yazarak geleceğin askeri Cambridge bebeğini selamladı.
Kraliyet Prensi Londra Kulesinden atılan 62 pare top atışı ve Hyde Parktan atılan 41 pare top atışı ile onurlandırıldı.
Ayrıca küçük bir not : 23 Nisan aynı zamanda Shakespeare’in doğum günü.
Kate’in doğumunu diğer 2 doğumunda da olduğu gibi Kraliyet doktorları, Jinekolog Dr.Alan Farthing, Dr.Guy Thorpe-Beeston ve ekibi gerçekleştirdiler.
Kate diğer bebeklerindeki gibi normal doğum ile bebeğini dünyaya getirdi. Doğumda “hipnobirthing” yöntemi kullanılmış ve ağrı kesici ilaca gerek duyulmamış bilgisi paylaşıldı.
Minik Prensin Kensington Sarayındaki odası Peter Rabbit temalı hazırlanmış.
G.H.Hurt & Son Markası birkez daha hastane çıkışında görülen battaniyesi ile yok satıyor şu sıralar. Firma yurtiçi ve dışından çok fazla sipariş almış.
Hastane çıkışında bir ayrıntı daha dikkatlerden kaçmadı. Kraliyet çifti 3 bebeğinde de aynı puseti kullandı.
Çığırtkan yine St.Mary Hastanesi Lindo Wing kapısında doğum ilanı sonrası duyurusunu okudu.
Kate’in Annesi Carole öğleden sonra “Boots” mağazasından alışveriş yaparak görüntülendi. Mağaza detayları paylaşmasa da basın bebek ve Anne için birşeyler aldığını düşünüyor.
Minik Prens temalı hediyelik ürünler ve porselenler satışa doğumun ertesi günü sunuldu.
Prens William’ın doğumun 3.günü katıldığı resmi bir anma töreninde uykusunun geldiğinin anlaşılması “minik prens uyutmuyor galiba” şeklinde yorumlandı.

Kraliçe Elizabeth, Prens Charles, Prens Harry, Başbakan Theresa May yayınladıkları mesaj ile Cambridge çiftinin mutluluklarını paylaştılar.
Kraliyet bahisçileri yine iş başında “Arthur” ismi ilk sırada.
Benim tahminim “Albert Arthur James” şeklinde bakalım ilk iki çocukta tutan tahminlerim bu kez yine isabetli olacak mı?
27 Nisan 2018 günü minik Prensin ismi resmi olarak duyuruldu. Prens Louis Arthur Charles. Sadece 2.ismini bildim bu kez. Prens Louis kardeşleri arasında ismi en geç açıklanan kardeş oldu.
Louis : Prens William’ın  ve Prens George’un 4. isimleri
Arthur : Prens William’ın 2.ismi, Prens Charles’in 3.ismi
Charles : Prens William’ın babasının ismi, Prens Harry’nin 2.ismi

İLGİNÇ BİR NOT : Kate’in 3 doğumlarında özellikle 2.ve 3. doğumlarında aynı gün hastaneden bakımlı ve şık olarak çıkması üzerine yeni doğum yapmış kadınlar sosyal medyada fotoğraflarını yayınlayarak Düşes’e “lütfen normal kadın gibi ol, bak bizler ilk gün böyleyiz” şeklinde mesajlar gönderdiler. Kate 3.doğumundan 7 saat sonra bebeği ve eşi ile birlikte basının önündeydi.

Kraliyet bebeğinin doğduğu gün ilginç bir Kraliyet haberi basında yer aldı: Prens Charles’in eşi Camilla’nın konuşmasının basına yansımasının yankıları bebek gündemini gölgede bıraktı. Prens Charles’in Doğu Ayshire daki evinde 20 milyon pound bütçeyle yenilenen evin belgeselini çekmek isteyen bir televizyoncuya Camilla’nın evde “hayalet” gördüğünü söylemesi, “O evde hayalet olduğuna hiç şüphem yok” ve “Kuşkusuz şüphe olmayan bir hayalet var” cümleleri medyada ve halk arasında alay konusu oldu, “Tahmin et bakalım o hayalet kimdi?” diyerek Camilla ile epey eğlendiler.

His Royal Highness Prince Louis Arthur Charles of Cambridge
Her Royal Highness The Duchess of Cambridge was safely delivered of a son at 1101hrs. The baby weighs 8lbs 7oz. The Duke of Cambridge was present for the birth. Her Royal Highness and her child are both doing well.
The Duchess of Cambridge, gave birth to a baby boy on April 23, 2018 at the Lindo Wing of St. Mary’s hospital. “The baby weighed 8lbs 7oz”, (3.8 kilograms), Kensington Palace said in a tweet. “The Duke of Cambridge was present for the birth. Her Royal Highness and her child are both doing well.” According to tradition, news of the birth will be displayed on an easel in front of Buckingham Palace.

FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Selda's Royal

  • ROYAL YACHTS

    Kraliyet Ailelerinin Birbirinden Özel Yatları

    seldagoktas6 Kasım 2018
  • HUBERTUSJAGT

    Danish Crown Prince Family attended Hubertus Hunt 2018 Hubertusjagt : Her sene Kasım ayında geleneksel olarak düzenlenen bir kros at yarışıdır....

    seldagoktas5 Kasım 2018