Bağlan
Üst

KRALİYET ÇOCUKLARI

Ailelerimizde ve çevremizde de olduğu gibi çocuklar ve bebekler umut, gelecek, güzellikler kaynaklarıdır yaşamlarımızın. Her bebek haberi neşe ve mutluluk sunar ailelerine. Kraliyet Ailelerinde de bebek haberlerinin gelmesi ile ayrı bir heyecan yaşanır. Bebek sahibi olmanın güzelliğinin yanısıra doğacak olan bebek taht sıralamasındaki yeri ile ilk sıradaysa daha doğmadan kendi adına planlanan bir yaşama doğar. Bazılarına göre mavi kandan doğan bu varis çok şanslıdır. Bir gerçek var ki o da herkes tarafından kabul görür, Kraliyet bebeğinin zor ve sorumluluk sahibi bir yaşama hazırlanması gerekecektir ve işi çok kolay değildir.
Şimdi Avrupa Monarklarının geleceklerini ve ülkelerini emanet edecekleri adaylarını tanımaya ne dersiniz?
Huzurlarınızda geleceğin Kral ve Kraliçeleri…

BELÇİKA VELİAHT PRENSESİ ELİSABETH

Prenses Elisabeth, 25 Ekim 2001 Belçika doğumlu.
Tam adı Elisabeth Therese Maria Helena
Ünvanı : Prenses Elisabeth, Brabant Düşesi, 21 Temmuz 2013’de Babasının Belçika Kralı olmasından sonra Veliaht Prenses olarak ünvanlandı.
Belçika Kralı Albert’in torunu, Belçika Veliaht Prensi Philippe ve Veliaht Prenses Mathilde’nin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Kendisinden sonra 3 kardeşi daha oldu.
Prens Gabriel (2003) – Prens Emmanuel (2005) – Prenses Eleonore (2008)
Prenses Elisabeth’in kendisinden sonra erkek kardeşleri olmasına rağmen, Belçika Veliaht Prensinin ilk doğan çocuğu olma özelliği ile Elisabeth doğumu itibarı ile geleceğin Belçika Kraliçesi olarak yetiştirmeye başlandı. Prenses Elisabeth tahta çıktığı zaman Belçika’nın ilk Kraliçesi olma özelliğini de taşıyacak. Elisabeth şu anda Sint-Jan Berchmanscollege’de eğitimine devam ediyor. Her sene Okulunun ilk gününde mutlaka Anne ve Babası ile okula gidiyor. Belediye müzik akademisinde dans dersleri alıyor, spor yapıyor.
Prenses Elisabeth Fransızca, Almanca ve Flamanca biliyor.
2006 yılından itibaren bazı resmi davetlere Babası ile katılıyor, konuşmalar yapıyor.

HOLLANDA VELİAHT PRENSESİ CATHARINA-AMALIA

Prenses Catharina-Amalia, 07 Aralık 2003 Hollanda doğumlu.
Tam adı : Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria
Catharina-Amalia, Hollanda Kraliçesi Beatrix’in torunu, Hollanda Veliaht Prensi Willem Alexander ile Veliaht Prenses Maxima’nın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Doğumu itibarı ile geleceğin Hollanda Kraliçesi olarak görülüyor.
Prensesin 2 kız kardeşi var. Prenses Alexia (2005) – Prenses Ariane (2007)
Babasının 30 Nisan 2013’de Hollanda Kralı olması ile Hollanda Krallığı Veliaht Prensesi ünvanı ile taçlandı.
Prenses Catharina-Amalia Wassenaar Bloemcampschool’da bir devlet okulunda eğitimine başladı. Prenses, Flamanca, Almanca ve Fransızca biliyor.
Prenses geleneksel törenlere Babası ile katılıyor.

NORVEÇ PRENSESİ INGRID ALEXANDRA

Prenses Ingrid Alexandra, 21 Ocak 2004 Oslo doğumlu. Norveç Kralı Harald’ın torunu, Norveç Veliaht Prensi Hakoon ile Veliaht Prenses Mette-Marit’in ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Prens Sverre Magnus (2005) adında bir erkek kardeşi var. Aynı zamanda Annesinden bir abiye sahip Marius Borg Hoiby (1997)
Prenses Ingrid Alexandra, Babası Veliaht Prens Hakoon için uygulanan kural yerine Veliaht Prens’in ilk çocuğu olma özelliği ile doğumuyla birlikte geleceğin Norveç Kraliçesi olacağı ilan edildi. Norveç taht sıralamasında babasından sonra 2. sırada. Norveç tahtına çıkması halinde 15yy dan sonra Norveç’in 2.Kraliçesi olma ünvanına sahip olacak.
Prenses Ingrid Alexandra, okul yaşamına Janslokka Devlet okulunda başladı. Kraliyet Ailesi Prensesin eğitim yaşamına “olabildiğince halktan bir çocuk gibi yetişmesini istediğimiz için bu okulu seçtik” açıklaması ile başladı. Okula ilk gün Anne ve Babası ile yürüyerek gitti Prenses. Ingrid Alexandra ilk kez devlet okulunda okuyan bir Kraliyet üyesi olarak tarihe geçti. Prenses eğitimine kardeşi ile Montessori Okulunda devam ediyor.
Prenses Ingrid Alexandra, Norveçce ve İngilizce biliyor.
Prenses Ingrid Alexandra Babası ile birlikte geleneksel törenlere ve çocuk çevre örgütü toplantılarına katılıyor.

DANİMARKA PRENSİ CHRISTIAN

Prens Chrisrtian, 15 Ekim 2005 Kopenhag doğumlu. Tam adı : Christian Valdemar Henri John
Danimarka Kraliçesi Margrethe’nin torunu, Veliaht Prens Frederik ve Veliaht Prenses Mary’nin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.
Prens Christian’ın kendisinden sonra 3 kardeşi oldu : Prenses Isabella (2007), ikizler Prens Vincent ve Prenses Josephine (2011)
Prens Christian, Danimarka taht sıralamasında babasından sonra 2.sırada
Prens Christian eğitim yaşamına bir devlet okulunda başladı. Danimarka Kraliyetinde ilk kez bir Kraliyet üyesi devlet okuluna başlamış oldu.
Prens, Babaannesi Kraliçe Margrethe ve Babası Prens Frederik ile geleneksel törenlere katılıyor.
Prens Christian, Danca ve İngilizce biliyor.

İSPANYA VELİAHT PRENSİ LEONOR

Prenses Leonor 31 Ekim 2005 Madrid doğumlu, tam adı : Leonor de Todos los Santos de Borbón y Ortiz
İspanya Kralı Juan Carlos’un torunu, İspanya Veliaht Prensi Felipe ve Veliaht Prenses Letizia’nın kızı olarak dünyaya geldi. Prenses Sofia (2007) adında bir kız kardeşi var.
19 Haziran 2014’de Babasının İspanya Kralı olarak taç giymesi ile İspanya Veliaht Prensesi Ünvanına kavuştu.
Leonor, Santa María de los Rosales School’da eğitimine başladı.
Bale yapıyor.
Prenses Leonor, İspanyolca ve İngilizce biliyor.

İSVEÇ PRENSESİ ESTELLE

Prenses Estelle, 23 Şubat 2012 Stokholm doğumlu
Tam adı : Estelle Silvia Ewa Mary
İsveç Kralı Carl Gustaf’ın ilk torunu, İsveç Veliaht Prensesi Victoria ile Prens Daniel’in ilk çocukları olarak dünyaya geldi. Prenses Estelle İsveç Kraliyet taht sıralamasında Annesinden sonra 2. sırada. Prenses Estelle’in Prens Oscar adında bir erkek kardeşi var.
Prenses Estelle neşeli ve çok sempatik bir çocuk, geleneksel törenlere Dedesi Kral Carl Gustaf ve Annesi Prenses Victoria ile katılıyor.
Özel dadılar eşliğinde yetiştiriliyor. Eğitimi, geleceğin İsveç Kraliçesine uygun olacak şekilde planlanıyor.
Doğanın korunması ve doğal dünyanın amaçları ilkesiyle kurulan Äventyret Anaokuluna, okul öncesi eğitim için gidiyor.

PRENS GEORGE

Prens George 22 Temmuz 2013 Londra doğumlu. Babası ve amcası Prens Harry gibi St.Mary Hastanesinde dünyaya geldi. Doğumu Birleşik Krallıkta “geleceğin Kralı doğdu” sevinç gösterileri ile karşılandı.
Tam adı : George Alexander Louis (George Kraliçe Elizabeth’in babasının adı)
İngiltere Kraliçesi Elizabeth II’nin torununun çocuğu, Prens William ve Camridge Düşesi Kate’in ilk çocukları olarak dünyaya geldi.
Prens George’un Prenses Charlotte adında bir kız kardeşi var.
Prens George, İngiltere taht sıralamasında Dedesi Prens Charles (son zamanlarda Prens Charles’in taht hakkından feragat edeceği ve bunu Annesi Kraliçe Elizabeth’in istediği şeklinde haberler var), ve Babası Prens William’dan sonra 3.sırada.
Prens George Annesi ve Babası ile katıldığı Avustralya ve Kanada  gezilerinde oldukça popülerdi.
Prens George halk ve basın tarafından oldukça fazla seviliyor. George kalabalık gördüğü zaman el sallıyor. Babası William “George’un yakınlarında cep telefonu ve ipad bırakamıyoruz alıp hemen kurcalıyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

MONAKO VELİAHT PRENSİ JACQUES

Prens Jacques, 10 Aralık 2014 tarihinde Monako Prenses Grace Hastanesinde ikizi Prenses Gabriella Therese Marie ile birlikte doğdu.
Tam adı : Jacques Honoré Rainier
Prens Jacques erkek olması nedeniyle doğumu ile birlikte Monako Veliaht Prensi ünvanına kavuştu.
Monako Prensi Albert ile Prenses Charlene’in ikiz bebeklerinden biri olarak dünyaya geldi. Jacques’in erkek olması Grimaldi Sarayındaki veliaht krizini çözmüş oldu.
Jacques ikizi Gabriella’ya oranla daha sakin. Gabriella vaftiz töreni boyunca Annesine ve bakıcılarını kök söktürdü. Prens Albert ve Prenses Charlene ikizleriyle olabildiğince halkın içine çıkıyor. 10 Aralık 2015’de Sarayın bahçesinde halka açık olarak çocuklarla doğum günlerini kutladılar. Gabriella babasının kucağında salınırken, Jacques doğum gününde ilk adımları ile halkı selamladı.

Tüm çocuklarımızın, yaşam şansı bol ve sağlıkla hayatlara doğmaları ve geleceğimizi gönül ferahlığı ile emanet etmemizdir dileklerimiz, hepsinin yolları açık olsun.

FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Selda's Royal

  • ROYAL YACHTS

    Kraliyet Ailelerinin Birbirinden Özel Yatları

    seldagoktas6 Kasım 2018
  • HUBERTUSJAGT

    Danish Crown Prince Family attended Hubertus Hunt 2018 Hubertusjagt : Her sene Kasım ayında geleneksel olarak düzenlenen bir kros at yarışıdır....

    seldagoktas5 Kasım 2018