Bağlan
Üst

KIZKUMU ORHANİYE

Marmaris’in en özel ve huzur dolu adreslerinden çam ormanları ve harika deniziyle Orhaniye. Denizde yürüyen insanların mekanı, eşsiz, dillere destan efsanevi Kızkumu.
Orhaniye halkı neşeli ve sohbeti keyifli.
Safari turunun olmazsa olmazlarından Kızkumu.
Marmaris’ten yarım saatte ulaşabileceğiniz doğal güzellik Orhaniye. Aracınız yoksa Marmaris – Orhaniye arasında işleyen minibüsler ile 35-40 dk. arasında ulaşabilirsiniz.

ORHANİYE’DE GEZİLECEK YERLER

KIZKUMU : Deniz üzerinde yürüyebileceğiniz doğa harikamız.
Efsane derki : Bybassos Kralının kızı bir balıkçıya aşık olur. Prenses gece olduğu zaman sahile gidip kandille balıkçıyı çağırır ve balıkçı karşı kıyıdan sandalla gelir, buluşurlar. Kral bu durumu öğrenir ve askerlerine kızının yerine balıkçıya işaret vermelerini ve balıkçıyı yakalamalarını söyler. Prenses durumu farkedip denize doğru koşmaya başlar ve bir mucize gerçek olur, kız yürüdükçe deniz anında kumsal olur. Askerlerden birinin balıkçıya attığı ok kıza saplanır, kumların rengi kızın kanıyla kırmızıya dönüşür. Balıkçı kızı kayığına alıp ortadan kaybolur ve bir daha ikisini de gören, duyan olmaz.
ORHANİYE YAT LİMANI
ZUZU BEACH : Kızkumundan biraz önce harika bir deniz ve güzel yemekler, bir aile işletmesi.
ŞÖVALYE ADASI : Mavi ve yeşilin eşsiz tonları ile cennet bir yer.
Selimiye – Bozburun – Datça – Hisarönü – Söğüt Köyü oldukça yakın ve vaktiniz varsa görmeden dönmemelisiniz.
HİSARÖNÜ KÖFTECİSİ : Köfte, piyaz, salata oldukça güzel

FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

2 Comments

 1. Egemen ÖZBEYLİ

  14 Mart 2017 at 13:57

  Marmaris tatil için çok güzel bir yer fakat otel tercihinizi yaparken Selimiye, Datça taraflarını tercih etmenizi öneririz. Merkez, İçmeler ve Siteler ‘in gereksiz kalabalığından kaçıp kafanızı dinlemeniz için bunu yapmanız gerekiyor. Ayrıca Kızkumu için çok önemli bir tavsiyem olacak. Deniz ayakkabısı ve ya terliksiz bu yola çıkmayın yoksa ayaklarınızın acısından eğlenceniz yarım kalabilir.

  • seldagoktas

   14 Mart 2017 at 14:11

   önerileriniz için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Keyifli Keşif Noktaları

 • BEYLERBEYİ

  Eşsiz boğaziçinin incilerinden Çengelköy ve Kuzguncuk arasında bir güzellik Beylerbeyi.  Boğaziçi Köprüsünün anadolu ayağının ev sahibi, eşsiz Beylerbeyi Sarayı, tarihi Beylerbeyi...

  seldagoktas8 Temmuz 2018
 • MINSK

  Beyaz Rusya’nın başkenti, Stalin’in şehri, tertemiz ve saygılı Minsk.

  seldagoktas24 Nisan 2018