Bağlan
Üst

CASTLE COMBE

Masalsı, zümrüt yeşili, tipik bir İngiliz Köyü CASTLE COMBE.  En güzel İngiliz Köyü olarak geçiyor birçok seyahatseverin listesinde.  Tarihi, eski evleri ve doğallığı seviyorsanız hayran kalacaksınız bu şirin mi şirin köye. Doğanın cömertliği ile insanların çevreye ve tarihe duyduğu saygının birleşme noktası burası. Halkı ve bilenlerce “Prettiest köy” deniyor, Castle Combe’e. Köyde dolaşırken kendinizi bir tablonun içinde sanabileceksiniz.
CASTLE COMBE’e Londra’dan araç kiralayarak ulaşmak en ideal yol. Yol boyunca göreceğiniz güzellikler ödül gibi gelecek size.
Sevimli köy sanatçıları da hep çok etkilemiş. Geçmişte ve halen köyün müdavimi olanlar burada huzur bulmuş. Köy Stephen Spielberg’den War Horse, Dr Doolittle, The Wolf Man, Stardust, Agatha Christie ve daha birçok film ve diziye de plato olmuş görselliği ile.
Köy geçmişinde kumaş ticaret merkezi olarak bir görev üstlenmiş. Şimdilerde turistlerin uğrak noktası.
Köyün geleneksel yürüyüş yolunda mutlaka yürüyün.
Köy nehrinin sahipleri alabalıklar oldukça ünlü.
St.Andrew’s Church : Ortaçağdan armağan bir kilise
Manor House Hotel : Burada klasik İngiliz 5 çayına katılmalısınız.
Pitoresk takıların satıldığı dükkan çok keyifli.
FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Keyifli Keşif Noktaları

  • BEYLERBEYİ

    Eşsiz boğaziçinin incilerinden Çengelköy ve Kuzguncuk arasında bir güzellik Beylerbeyi.  Boğaziçi Köprüsünün anadolu ayağının ev sahibi, eşsiz Beylerbeyi Sarayı, tarihi Beylerbeyi...

    seldagoktas8 Temmuz 2018
  • MINSK

    Beyaz Rusya’nın başkenti, Stalin’in şehri, tertemiz ve saygılı Minsk.

    seldagoktas24 Nisan 2018