Bağlan
Üst

KRALİYET ÇOCUK KIYAFETLERİ

Çocukların stilleri de büyükleri aratmayacak standart ve güzellikte. Aileler artık çocukları için sağlıklı, ekolojik ve ergonomik kıyafetleri tercih ediyorlar.

Kraliyet Aileleri de çocuklarının kıyafet seçimlerinde rahat hareket etmelerini ön planda tutuyorlar. Pastel, doğal renklerde, abartıdan uzak, kullanımı kolay kıyafetleri tercih ediyorlar.

Kraliyet ailelerinin çocuklarına zaman zaman aile büyüklerinin çocukluk kıyafetlerini giydirmek ise güzel bir gelenek olarak devam etmekte.

Kraliyet çocuklarını ve onların kıyafet seçimlerine göz atmaya ne dersiniz?

İNGİLTERE
Prens George ve Prenses Charlotte şimdilerde doğacak kardeşlerini bekliyorlar. George ve Charlotte doğumları itibarı ile kıyafetleri konusunda mercek altına alınmaya başlandı. Kıyafetleri kameralara yansır yansımaz hangi markanın olduğu ve fiyatları da paylaşıldı meraklılarınca.
Prens George’un hastane çıkışında sarıldığı SWADDLE marka örgü battaniyesi (45 pound) ve pamuklu battaniyesi (12 pound).
Prenses Charlotte’un hastane çıkışında sarıldığı örgü battaniye GH Hurt&Son marka.
Her iki doğumda da battaniyelerin görülmesi ile tüm stoklar anında tüketilmiş aynı zamanda tüm dünyadan siparişler almış firmalar.

Büyükannesi Kraliçe Elizabeth’in küçüklüğüne çok benzeyen Prenses Charlotte’un ailesiyle gittiği Polonya gezisinde ayağındaki kırmızı ayakkabıları amcası Prens Harry’nin giydiği ayakkabılardı.

Bu arada gururla belirtmeliyim ki, Prens George’un Obama ve eşi ile tanıştığında üzerinde olan bornoz (bu fotoğraf karesi inanılmaz sevimli) Denizli’de Nakosan Tekstil tarafından üretilmiş. Firma daha sonra Prenses Charlotte için de bir bornoz hediye etmiş.

Prens George kardeşi Charlotte’un töreninde, Babası William’in kardeşi Harry’nin 1984 yılındaki töreninde giydiği kıyafetin renk ve model olarak çok benzerini giydi.

Prenses Charlotte’un vaftiz töreninde kullanılan bebek arabası yine geleneksel ve tarihi bir ritüeli yerine getirdi, Prens William’ın babasının ve amcalarının kullandığı bebek arabasıydı.

PRENS GEORGE NEDEN HEP ŞORT GİYİYOR?
Bu aslında kökleri 16. yüzyıla dayanan bir gelenek. İngiltere’de aristokrat ailelelerinin çocuklarına şort giydirme ritüeli büyükbabası Charles, babası William ve amcası Harry’de olduğu gibi şimdi de George’da devam ediyor.
Prens William ve ailesinin Avustralya’ya yapmış olduğu resmi ziyarette uçaktan inişlerinde rüzgarlı bir havaya denk gelmeleri ile George’un şortlu olması basında ve sosyal medyada “George üşümedi mi?” şeklinde yer almıştı.

PRENS GEORGE’un KIYAFET MARKALARI :

SWADDLE – CATH KIDSTON- START-RITE – WILD & GORGEOUS – RACHEL RILEY – PEPA&CO – PAPOUELLI – TROTTERS – CONVERSE – MANBI – CROCS – LEON SHOES – LITTLE WHITE COMPANY – DONA CARMEN – NECK&NECK – AMAIA KIDS – EL CORTE INGLES – SUNUVA – POLARN O.PYRET – GAP – PETIT BATEAU – BART – MOUNTAIN WAREHOUSE – NEXT FASHION – JOHN LEWIS – JOJO MAMAN BEBE – JOULAS – COLOMBIA – HIPPY CHICK – FINA EJERIQUE – POWELL CRAFT –

PRENS GEORGE ve PRENSES CHARLOTTE’un OYUNCAK VE AKSESUAR MARKALARI :

VAELLO – BABY BANZ – KIDDIMOTO – CATH KIDSTON – PUMPKIN PATCH – TOMMEE TIPPEE – MACLAREN – MAXI COSI – SILVER CROSS – BRITAX – FIREMAN SAM – NATURAL HISTORY MUSEUM – MELISSA&DOUG – CAT – AUSTRALIAN KOALA FOUNDATION – PINTOY – BEATRIX POTTER

PRENSES CHARLOTTE’un KIYAFET MARKALARI :

SWADDLE -ACHEL RILEY – PEPA & CO – GH HURT & SON – M&H – OLIVIER BABY AND KIDS – AMAIA KIDS – JOJO MAMAN BEBE – POPUELLI – START-RITE – DONA CARMEN – EARLY DAYS – JOHN LEWIS – IRULEA – ANCAR – AMAIA

BELÇİKA
2001 doğumlu olan Elisabeth artık bir genç kız. Son zamanlarda genelde spor kıyafetleri tercih ediyor. Resmi törenlere ise tek renk ve oldukça sade, yaşına uygun kıyafet tercihleri ile beğeniliyor.
Elisabeth ve kız kardeşi Eleonore, bebeklikleri itibarı ile sade kıyafetlerle görüntülendiler.
Kraliyet Prensleri Gabriel ve Emmanuel resmi törenlerde takım elbise ve kravat ile katılıyorlar günlük yaşamlarında ise tercihleri oldukça sade ve spor.
Belçika Kraliyet kardeşleri uyumlu kıyafet tercihleri ve senkronize renkleri ile oldukça beğeniliyorlar.
Prenses Elisabeth ve kız kardeşi Eleonore’un babalarının tahta çıkma törenlerinde ki kıyafeti kırmızı.
Belçika Kraliyeti tercih ettiği markaları ilan etme konusunda en ketum Kraliyet Ailesi. Sosyal medyada kraliyet hayranlarının takipleri sonucu markalara ulaşılabiliyor.
Prenses Elisabeth in kıyafet tercihleri : MAJE – NATAN – ZARA – GAP – NIKE

İSVEÇ
İsveç Kraliyet Ailesi kısa sürede 6 torun sahibi oldu. 7. si yolda.
Doğum günlerinde ve özel törenlerde dahi genelde tek renk ve gösterişten uzak seçimlerle halkın karşısına çıkıyorlar. Favori renkleri bebek mavisi ve İsveç sarısı.

İSVEÇ KRALİYETİNİN ÇOCUKLAR İÇİN KIYAFET MARKA TERCİHLERİ :

MARIE CHANTAL – BONPOINT – TROTTERS – RALPH LAUREN – THRIVE – KLIKK KLAKK – MACARONS

AYAKKABI MARKA TERCİHLERİ : PRETTY BALLERINAS – HAMPTON – GALLUCCI

NORVEÇ
Norveç Prensesi Ingrid-Alexandra ve Prens Sverre Magnus olabildiğince spor kıyafetleri tercih ediyorlar. Bazı törenlere geleneksel kıyafetleri ile katılıyorlar. Kıyafetleri son derece sade ve genelde düz renklerden oluşuyor. Ingrid-Alexandra’nın elbiseleri de oldukça sade ve genelde beyaz ya da yakın tonları.

NORVEÇ KRALİYETİNİN ÇOCUKLAR İÇİN KIYAFET MARKA TERCİHLERİ
H&M – ZARA – MONCLER – ICEWEAR – PACT – KATE QUINN ORGANICS – FINN – HANNA ANDRESONN
İSPANYA
İspanya Prensesleri Leonor ve Sofia’nın yaş araları 2 ve zaman içinde ikiz gibi büyüdüler. Resmi birkaç törende ve özellikle Babalarının tahta çıkma töreninde aynı elbisenin pastel farklı renkleriyle göz önünde oldular. 2 kız kardeş için sade, rahat, kullanışlı ve farklı kıyafet seçimleri yapıldı. 2 Prensesin bebeklikleri haricinde aynı kıyafetleri giymesi tercih edilmedi. Prenseslerin ayakkabı tercihleri babet, sandalet ya da spor ayakkabı. Kıyafet seçimlerinin özellikle İspanyol markalarından olması dikkat çekiyor.

İSPANYA KRALİYETİNİN ÇOCUKLAR İÇİN KIYAFET MARKA TERCİHLERİ
ZARA – MANGO – H&M – PEPA&CO

DANİMARKA
Danimarka Prensi Christian, kardeşleri Isabella, ikizler Josephine ve Vincent İskandinav sade şıklığını yansıtıyorlar. Geleceğin Danimarka Kralı olarak yetiştirilen Christian törenlere ve resepsiyonlara takım elbise, kravat veya papyon ile katılıyor. Günlük yaşamda Prensin ve kardeşlerinin kıyafetleri oldukça rahat ve sade.

DANİMARKA KRALİYETİNİN ÇOCUKLAR İÇİN KIYAFET MARKA TERCİHLERİ
PILI CARRERA – MARIE CHANTAL – MONCLER – 66’NORTH – PEAK PERFORMANCE – DEER HUNTER – THE NORTH FACE

HOLLANDA
Hollanda’nın 3 güzel prensesi Veliaht Prenses Catharina-Amalia, Prenses Alexia ve Prenses Ariane, Anne ve Babaları ile resmi ve geleneksel törenlere katılıyorlar. Babalarının tahta çıkma törenlerinde 3 prensesin resmi törende giydikleri açık sarı kıyafetleri aynıydı, geleneksel resepsiyonda ayrı modellerde, aynı renk ve desende koyu mavi elbiseler giydiler.
Zaman zaman 3 prenses aynı kıyafetleri tercih ediyor.

HOLLANDA KRALİYETİNİN ÇOCUKLAR İÇİN KIYAFET MARKA TERCİHLERİ
PILI CARRERA – NATAN – MARIE CHANTAL – ZARA – MANGO

NOT : Kraliyet çocukları için tercih edilen Marie Chantal markası, eski Yunan Kralı II.Konstantin’in gelini, eski Veliaht Prens Pavlos’un eşi Prenses Marie Chantal’ın markası.

FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Selda's Royal

  • ROYAL YACHTS

    Kraliyet Ailelerinin Birbirinden Özel Yatları

    seldagoktas6 Kasım 2018
  • HUBERTUSJAGT

    Danish Crown Prince Family attended Hubertus Hunt 2018 Hubertusjagt : Her sene Kasım ayında geleneksel olarak düzenlenen bir kros at yarışıdır....

    seldagoktas5 Kasım 2018