Bağlan
Üst

KAPI ÇALANA AÇILIR

Koç Holding ev sahipliğinde, Ülkemizden ve dünyadan 24 sanatçının 1700’lerden günümüze geniş bir döneme yayılan ve bir kısmı Türkiye’de ilk kez sergilenen 30 yapıtını bir araya getiren “Kapı Çalana Açılır” sergisi 19. yüzyıl yapısı olan Osmanlı’nın İtalyan asıllı mimarı Alexandre Vallaury’nin eseri Abdülmecid Efendi Köşkünde halkla buluşuyor.
Kültürel mirası yaşatmak ve sanata olan ilgiyi ve merakı canlandırmayı ilke edinen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un kişisel sanat koleksiyonundan yapılan seçkiyle çok etkileyici bir sergi hazırlanmış.
Serginin ana teması : Zaman kavramı, insan ve hayvan, canlı ve ölü, canavar ve melek, hareket ve durağanlık arasındaki ilişkiler – zıtlıklar – buluşmalar…
Abdülmecid Efendi Köşkü ilk kez ziyarete bu sergi ile açıldı.
15. İstanbul Bienali çerçevesindeki sergiye gitmediyseniz aklınızda olsun Melih Fereli ve Karoly Aliotti’nin küratörlüğünü yaptığı sergiyi 12 Kasım’a kadar gezme şansınız var.
Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir sergi.

FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Keyifli Keşif Noktaları

  • BEYLERBEYİ

    Eşsiz boğaziçinin incilerinden Çengelköy ve Kuzguncuk arasında bir güzellik Beylerbeyi.  Boğaziçi Köprüsünün anadolu ayağının ev sahibi, eşsiz Beylerbeyi Sarayı, tarihi Beylerbeyi...

    seldagoktas8 Temmuz 2018
  • MINSK

    Beyaz Rusya’nın başkenti, Stalin’in şehri, tertemiz ve saygılı Minsk.

    seldagoktas24 Nisan 2018