Bağlan
Üst

KAPI ÇALANA AÇILIR

Koç Holding ev sahipliğinde, Ülkemizden ve dünyadan 24 sanatçının 1700’lerden günümüze geniş bir döneme yayılan ve bir kısmı Türkiye’de ilk kez sergilenen 30 yapıtını bir araya getiren “Kapı Çalana Açılır” sergisi 19. yüzyıl yapısı olan Osmanlı’nın İtalyan asıllı mimarı Alexandre Vallaury’nin eseri Abdülmecid Efendi Köşkünde halkla buluşuyor.
Kültürel mirası yaşatmak ve sanata olan ilgiyi ve merakı canlandırmayı ilke edinen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un kişisel sanat koleksiyonundan yapılan seçkiyle çok etkileyici bir sergi hazırlanmış.
Serginin ana teması : Zaman kavramı, insan ve hayvan, canlı ve ölü, canavar ve melek, hareket ve durağanlık arasındaki ilişkiler – zıtlıklar – buluşmalar…
Abdülmecid Efendi Köşkü ilk kez ziyarete bu sergi ile açıldı.
15. İstanbul Bienali çerçevesindeki sergiye gitmediyseniz aklınızda olsun Melih Fereli ve Karoly Aliotti’nin küratörlüğünü yaptığı sergiyi 12 Kasım’a kadar gezme şansınız var.
Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir sergi.

FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Keyifli Keşif Noktaları

  • WINTER WONDERLAND

    Winter Wonderland in Hyde Park

    seldagoktas17 Aralık 2017
  • AMALFİ HAZİNESİ

    Amalfi Sahili, kainatın armağanlarından şaheser güzellikler dolu inci gibi bir coğrafya… Halkının haklı gururuyla salınan bu güzellikler görenleri kendilerine hayran bırakıyor....

    seldagoktas21 Kasım 2017