Bağlan
Üst

FEYHAMAN DURAN

Sakıp Sabancı Müzesi’nde, Feyhaman Duran Sergisi “İki Dünya Arasında”
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM), 15. yılında Sabancı Holding’in katkıları ve İstanbul Üniversitesi’nin işbirliğiyle ev sahipliği yaptığı “Feyhaman Duran. İki Dünya Arasında” isimli sergi, sanatçının, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet’e geçiş sürecinin izlerini yansıtan sanat pratiğinin izinde söz konusu dönemin tüm çatışma ve gelişmelerini gözler önüne seriyor. Çöküş yıllarını yaşayan bir imparatorluktan, sanat dünyasının beşiği Paris’e giden, sonrasında yurda gelişinde ise kendini keskin bir dönüşümün ortasında bulan Duran’ın, bu yolculuklarının, sanatını nasıl şekillendirdiğini yansıtıyor.
Eserlerinde ve hayatında gelenekle olan sıkı bağ açıkça görülebilen Feyhaman Duran, ilk kez bu kadar ayrıntılı bir sergiye konu oluyor. SSM, sanatçının koleksiyonundan yapılmış geniş kapsamlı bir seçki ve SSM koleksiyonundan tamamlayıcı eserlerle, Türkiye sanat tarihinin dönemecinde yer alan Duran’ın külliyatına ayrıntılı bir bakış sunmayı amaçlıyor.
FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Genel

  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATURK, FOUNDER OF TURKISH REPUBLIC

    seldagoktas29 Ekim 2017
  • Anne Elinden

    Anne yemekleri gibisi var mı?  Herkesin Annesi ve Annesinin yemekleri özeldir…  Benim, Annemin ve çok sevdiğim özel Annelerin özgün yemekleri…

    seldagoktas30 Eylül 2017