Bağlan
Üst

DIANA KATE

DIANA ve Gelini KATE
Kişilerin çevresindeki birilerini beğeniyor olması, ondan esinlenmesi ve yaşamını bu farklarla donatması dozunda ve özgün olmayı kaybetmeden yapılabiliyor ise sonuç olumlu olacaktır. Fakat özgüven ve birey olma konularında gelişmeye ihtiyacı olan birilerinin çevresini birebir uyarlıyor olması zaman içinde ciddi sorunları da beraberinde getirecektir.

Kraliyetin dünyaca ünlü gelini ve onun kayınvalidesi,
Kayınvalide : Doğuştan Leydi olan sadece bir moda ikonu değil, asaleti, zarafeti ve ışığı ile tanıyan tanımayan herkesi büyüleyen Diana… Vedasının 20.yılında bile fotoğrafları, kıyafetleri paylaşılamayan defalarca sergilenen, dünyanın en çok fotoğraflanan ünvanına sahip bir Prenses.

Gelin : Camridge Düşesi Catherine son zamanların stil ve moda konusunda en çok takip edilen, mercek altında tutulan kişisi. Kıyafet seçimleri istisnasız her gün gazetelerde, takip edenlerince titizlikle gözlemlenmekte.
Cambridge Düşesi Kate Middleton, sevenlerinden tarzıyla övgüler topluyor. Aslında zamansız değer olarak kabul edilen kayınvalidesi Diana ile tarzlarının hatta attığı her adımın kıyaslanıyor olması ise işin Kate adına oldukça zor olan bölümü.
Moda eleştirmenleri ve takip eden hayranlarının fikirleri Kate’in stili konusunda ikiye ayrılıyor. Düşesin giyim stili için :
Bir grup “Prenses Diana’nın günümüze uyarlanmış taklidinden öteye gitmiyor”. diye düşünüyor.
Diğer grup ise “Kate’e haksızlık ediliyor, tamamen kendi tarzını yarattı” diye düşünüyor.
Bir Saray çalışanının basına sızdırdığı bilgiler : Kate’in moda konusunda çalıştığı kişilere Diana’nın tüm kıyafetlerini incelemeleri, benzer kıyafetler tasarlamaları konusunda titizlikle çalışmalar hazırlamalarını istemiş” şeklinde. Kendilerinden Diana’nın tüm fotoğrafları ve çekilmiş videoları izlemeleri istemiş. Hatta Kate’in boş vakitlerinde Diana’nın görüntülerini izlediğini söylemiş.
Böyle bir söylemin basında yer alması “Kate’in yaşam tercihleri Diana’nın gölgesinde” fikirlerini güçlendirmiş oldu.
Diana’nın kıyafetleri ile Kate’in kıyafetlerini karşılaştırma yaptığınızda
bazı kıyafetlerin kesimleri, modelleri, kumaşları ya da tonları benziyor.
Hatta bazı kıyafetlerde esinlenmenin ötesine geçtiğini savunanlara hak verebiliyorsunuz.
Benzerlik taşıyan diğer bir detay konu ise Diana’nın ailesiyle çekilmiş fotoğraf karelerinin çok benzerlerini Kate’in tercih etmesi ve bu fotoğrafların basına servis edilmesi.
Kate, kayınvalidesi Diana’ya benzemek istiyormu soruları henüz resmi kraliyet nişanının açıklanması ile başladı. Kate’in nişan töreninde mavi elbise tercih etmesi hemen akıllara Diana’nın nişanında giydiği mavi kıyafeti akıllara getirdi. Nişan sonrası çekilen resmi pozların da birebir aynı şekilde olması olasılığı güçlendirdi.
Diana gelinliği ile taç haricinde mücevher olarak sadece uzun formda pırlanta küpe kullanmıştı, gelini Kate’de tamamen aynı şekli tercih etti. Kate’de gelinliğini tacının yanında uzun pırlanta küpeleri ile tamamlamıştı.
Diana ilk bebeği William’ın doğumunda hastaneden çıkarırken yeşil beyaz puantiyeli elbisesi ile basının karşısındaydı ve Kate ilk bebeği oğlu George’un doğumu sonrası hastaneden çıkarken çekirdek aile olarak basının karşısına ilk çıkışlarında mavi beyaz puantiyeli elbise tercih etmesi dikkat çeken noktalardandır.
Kate’in resmi ziyaret ile gittiği ülkelerde çekilen fotoğraf karelerindeki benzerlikler ayrıca Diana’nın bu ülkelere geçmişte yaptığı ziyaretlerinde giydiği renkleri ve modelleri aynı ülkelerde kullanması da benzerliği destekleyen diğer bir unsur.
Benzerliği savunanların dikkat çektikleri bir maddeleri de Kraliyet Ailesinin geleneksel törenlerinin bazılarında Kate’in yine Diana ile aynı renkleri kullanılması ve benzer şapka detayları.
Karar sırası şimdi sizlerin, fotoğrafları gözlemleme zamanı geldi :
FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Selda's Royal

  • GRAND DUCAL FAMILY

    The Grand Ducal Family released a new photo of the Grand Duke and the Grand Duchess with their children and daughters-in-law...

    seldagoktas12 Eylül 2018
  • 15th GERMAN SPEAKING

    The 15th German speaking countries’ Presidents meeting. This year.  Switzerland hosts the 15th German speaking countries’ Presidents meeting. On September 5,...

    seldagoktas11 Eylül 2018