Bağlan
Üst

CASTLE COMBE

Masalsı, zümrüt yeşili, tipik bir İngiliz Köyü CASTLE COMBE.  En güzel İngiliz Köyü olarak geçiyor birçok seyahatseverin listesinde.  Tarihi, eski evleri ve doğallığı seviyorsanız hayran kalacaksınız bu şirin mi şirin köye. Doğanın cömertliği ile insanların çevreye ve tarihe duyduğu saygının birleşme noktası burası. Halkı ve bilenlerce “Prettiest köy” deniyor, Castle Combe’e. Köyde dolaşırken kendinizi bir tablonun içinde sanabileceksiniz.
CASTLE COMBE’e Londra’dan araç kiralayarak ulaşmak en ideal yol. Yol boyunca göreceğiniz güzellikler ödül gibi gelecek size.
Sevimli köy sanatçıları da hep çok etkilemiş. Geçmişte ve halen köyün müdavimi olanlar burada huzur bulmuş. Köy Stephen Spielberg’den War Horse, Dr Doolittle, The Wolf Man, Stardust, Agatha Christie ve daha birçok film ve diziye de plato olmuş görselliği ile.
Köy geçmişinde kumaş ticaret merkezi olarak bir görev üstlenmiş. Şimdilerde turistlerin uğrak noktası.
Köyün geleneksel yürüyüş yolunda mutlaka yürüyün.
Köy nehrinin sahipleri alabalıklar oldukça ünlü.
St.Andrew’s Church : Ortaçağdan armağan bir kilise
Manor House Hotel : Burada klasik İngiliz 5 çayına katılmalısınız.
Pitoresk takıların satıldığı dükkan çok keyifli.
FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Keyifli Keşif Noktaları

  • SAFRANBOLU

    Karabük’e bağlı, tarihi, şirin, güzel, mistik, dingin Safranbolu.  Yaşanmışlıkları, doğası, kültürü, gelenekleri ile harmanlanmış huzurlu Safranbolu, ülkemizin özel hazinelerinden. Unesco dünya...

    seldagoktas17 Mart 2018
  • STAVANGER

    Norveç’in güneybatısında, 4. büyük şehri Stavanger, Rogaland’ın merkezi kent ve limanı. Norveç Denizi ile Ganda Fiyordu arasındaki bir yarımadanın doğu kıyısında,...

    seldagoktas19 Şubat 2018