Bağlan
Üst

CAMBRIDGE FAMILY VISIT POLAND GERMANY

Their Royal Highnesses The Duke and Duchess of Cambridge will undertake an official tour to Poland and Germany between the 17th and 21st of July.  This visit is at the request of The Foreign and Commonwealth Office, and will be Their Royal Highnesses’ first official joint visit to Poland and Germany.
Duchess & Duke of Cambridge and their children George and Charlotte official visit Germany and Poland. 17th – 21st July, 2017

Cambridge Düşesi Kate, Camridge Dükü William çocukları George ve Charlotte ile birlikte 17-21 Temmuz 2017 tarihlerinde resmi ziyaretle önce Polonya sonrasında Almanya yı ziyaret ediyorlar.
Yerel ve dünya basınının oldukça ilgi gösterdiği bu gezi Kraliyet Ailesinin Polonya’ya ayak basması ile başladı. Prens George babasının elini tutarak, Prenses Charlotte ise Annesinin kucağında merhaba dediler Polonya topraklarına.
Kate biraz daha kısaltılmış modern kesimli saç stili ve Alexander McQueen beyaz kıyafeti ile eleştirmenlerden tam not aldı. Kraliçe Elizabeth’in küçüklüğüne çok benzeyen Prenses Charlotte amcası Prens Harry’nin çocukluk ayakkabılarını giymişti. Prens George sevimli, çekingen tavırları ve mimikleri ile herkesten rol çaldı.
Kraliyet çifti ilk ziyaretlerini Varşova’da Devlet Başkanı Duda ve eşi’ni ziyaretle yaptılar.
Varşova Müzesini ziyaret ederek, anma törenine katıldılar. 1944 Almanlara karşı direnişe adanmış müzede gazilerle sohbet ettiler.
Genç girişimcilerle toplantı yapan Prens William ve Kate teknolojik gelişmelerle ilgili denemelere katıldılar.
Łazienki Parkında Kraliçe Elizabeth onuruna verilen partide Prens William bir konuşma yaptı.
Kate yurtdışı ziyaretlerinde gelenekselleşen gittiği ülkenin modacısının kıyafetini giyme alışkanlığını Polonya’daki partiye GOSIA BACZYNSKA tasarımı elbise ile katılarak onurlandırdı.
2.gün Polonya Ziyaretleri 18 Temmuz 2017 : Stutthoff Konsantrasyon Kampı ziyareti
1939’da Alman sınırları dışında kurulan ilk kamp tutsağı 5 eski tutsak grubuyla bir araya geldiler.
Town Market, Gdansk sokak partisi etkinliği.
Gdansk Shakespeare Tiyatrosunda bir resepsiyona katıldılar.
Solidarit’in kurucu üyeleriyle görüştüler.
19 Temmuz 2017 : Kraliyet Ailesi resmi törenle Polonya’dan uğurlandılar. Kate kızı Charlotte’u ellerinden tutarak uçağa bindirirken Charlotte’un son basamakları emekliyerek çıkması çok doğal ve güzeldi. Kate Almanya varışı için saçlarını toplamayı ve Walker & Co. mavi bir kıyafet tercih etmişti. Kate’in seçtiği mavi tonun bir anlamı var, Almanya’nın sembol çiçeği mavi kantaron (cornflower) mavisi.
Berlin’e varıldığında sanırım Prens George uçakta uyumuş, gözlerini ovuşturarak uçaktan babasının elini tutarak indi yine de protokolle tokalaştı. Karşılama protokolünde bir süpriz vardı Kate’e verilen hoşgeldin çiçeğinin yanında bir ilk yaşandı ve Prenses Charlotte için minik bir buket hazırlanmıştı. Charlotte çiçeğini sevinerek aldı ve bu arada George gidip kardeşine verilen çiçeğe baktı. Charlotte buketini çok sevmiş olmalı ki elinden bırakmadı.
Kraliyet çiftinin Berlin’de e resmi tören ile karşılandı.
Angela Merkel ile özel görüşme sonrası,
Brandenburg Kapısı ve Holocaust Anıtı ziyaretleri gerçekleştirildi.
Bellevue Sarayı Bahçelerinde resmi davete katıldılar.
Kraliçe Elizabeth onuruna verilen resepsiyonda Prens William’ın özel bir konuşma yaptı,  Kate davette Alexander McQueen mercan rengi şifon  elbisesini, Prada ayakkabıları ve Simone Rocca küpeleri  ile tamamlamıştı.
20 Temmuz 2017 : Alman Kanser Araştırma Enstitüsü ziyareti ve Nobel ödüllü Prof.Dr.Harald zur Hausen ile kök hücre araştırma laboratuvarını ziyaretini gerçekleştirdiler.
Heidelberg’de geleneksel Alman pazarı ziyaretinde Kate isimlerine özel yapılan önlüğü giydi ve William ile birlikte hamurdan pretzel şekillendirdiler, şeker yuvarladılar. Çocuklarla sohbet edip fotoğraf çektirdiler. Kate etkinliklere katılım için Jenny Packham sarı elbise,  Monsoon dolgu topuk ayakkabılar ve Oscar de la Renta küpeler tercih etti.
Kate ve William spor kıyafetleri ile , Cambridge kardeş şehri Heidelberg ile kürek yarış turnuvasına rakip olarak katıldılar.
Clärchens Ballaus resepsiyonu: Sanat, kültür, stil, moda ve teknoloji dünyasındaki en heyecan verici isimlerin katılımıyla dancehall’da bir resepsiyona katılarak günü tamamladılar.
21 Temmuz 2017 : Denizcilik Müzesi Ziyareti ile okyanuslara odaklanan İngiltere-Almanya ortak bilim yılını kutladılar.
Hamburg Senfoni Orkestrası tarafından Hamburglu çocuklar için verilen özel bir performansı izleyecekler.
Airbus Eğitim tesisleri ziyareti ile A320 uçağının son montaj hattını görecekler.
FOTOĞRAFLAR – PHOTOS

Bir Cevap Yazın

Daha Fazlası Selda's Royal

  • İSVEÇ KRALİYET DAVETİ

    İsveç Kraliyet Daveti Swedish Royal Reception Representationsmiddag på Kungliga slottet

    seldagoktas1 Haziran 2018
  • PRINCESS SALMA JORDAN

    Princess Salma of Jordan Ürdün Prensesi Salma

    seldagoktas23 Mayıs 2018